MENU
BLOG
Jesteś tutaj: BLOG

Blog - dmtlogistic

Magazyn dla e-commerce. Jaki wybrać?

Magazyn dla e-commerce. Jaki wybrać?

Prowadzenie sklepu internetowego to nie tylko dobre zaopatrzenie, ale także – znakomita logistyka. Niezbędne jest również magazynowanie towaru, a nie jest to takie oczywiste. Jak wybrać magazyn dla działalności e-commerce i czym kierować się podczas poszukiwań?

Czym jest logistyka kontraktowa?

Czym jest logistyka kontraktowa?

Logistyka to bardzo ważny element prowadzenia działalności sprzedażowej. Utrzymanie całego łańcucha dostaw na własny rachunek wymaga nie tylko właściwych zasobów finansowych, miejsca, ale przede wszystkim wiedzy. Czy nie lepiej wobec tego zdecydować się na logistykę kontraktową?

Fulfillment – czy to się opłaca?

Fulfillment – czy to się opłaca?

Coraz chętniej wybieraną usługą outsorcingową w obszarze e-commerce jest fulfillment. Na jej wybór i wdrożenie decydują się firmy wielu branż, w tym przede wszystkim przedsiębiorstwa wytwórcze i handlowe. Z fulfillment mogą korzystać także sklepy ogólne i specjalistyczne, pragnące szybko i sprawnie realizować swoje zamówienia.

Na czym polega e-logistyka?

Na czym polega e-logistyka?

Nowe technologie już od wielu lat są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Mają także ogromny wpływ na rozwój różnych gałęzi przemysłu i usług – w tym logistyki. E-logistyka to dość skomplikowany, ale dopasowany do potrzeb współczesnego świata system, który gwarantuje sukces każdemu sprzedawcy.

Magazyn własny czy fulfillment dla e-commerce?

Magazyn własny czy fulfillment dla e-commerce?

Prowadzenie własnej działalności handlowej w internecie wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji. Będą mieć olbrzymi wpływ na przyszłość sklepu, stojące przed nim możliwości rozwoju oraz jakość świadczonych usług. Kluczową sprawą jest ustalenie typu przestrzeni magazynowej, co często sprowadza się do wyboru pomiędzy magazynem własnym a usługą fulfillment dla e-commerce

Jak zwiększyć rentowność w e-commerce?

Jak zwiększyć rentowność w e-commerce?

E-commerce to temat nieodłączny w przypadku wszystkich osób zajmujących się sprzedażą się w sieci. Najczęściej informacje na ten temat czerpiemy z różnego typu publikacji internetowych, materiałów wideo, e-learningów, podcastów. Równie ważnym źródłem wiedzy jest własne doświadczenie w sprzedaży i prowadzeniu sklepu internetowego.

Czym są przepływy towarów w magazynie?

Czym są przepływy towarów w magazynie?

Jedną z najważniejszych cech każdego magazynu są przepływy towarów. Jest sprawą oczywistą, że będą ona składowe w magazynie jedynie przez pewien czas. Działanie magazynu jest skomplikowane, szczególnie pod kątem zachodzących w nim procesów logistycznych.

Podział magazynów. Od czego zależy klasa magazynu?

Podział magazynów. Od czego zależy klasa magazynu?

Nowoczesne magazyny można podzielić na wiele typów i rodzajów. Wszystko zależy od specyfikacji przechowywanych w nich towarów i ich ilości. Ponadto ważny jest rozmiar przestrzeni magazynowej, typ przepływu, poziom rotacji, przeciętny czasu składowania, wykorzystywane urządzenia i sprzęty, stopień automatyzacji pracy, infrastruktura magazynowa oraz obsługujące budynek instalacje i układy.

Jak działa łańcuch dostaw?

Jak działa łańcuch dostaw?

Łańcuch dostaw to złożony proces, który rozpoczyna się w momencie złożenia przez klienta zamówienia, a kończy w chwili dostarczenia produktu lub usługi i rozliczenia transakcji. Tak definiowany proces obejmuje szereg ogniw – planowanie, realizację i kontrolę wszystkich czynności związanych z przepływem materiałów i informacji, a także szereg procesów przetwórczych i dostawę wyrobu gotowego do klienta.

Optymalizacja procesów magazynowych

Optymalizacja procesów magazynowych

Optymalizacja procesów magazynowych to szereg działań ukierunkowanych na maksymalne wykorzystanie posiadanych zasobów magazynowych. Celem podejmowanych działań jest osiągnięcie jak najlepszych rezultatów, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów magazynowania surowców i produktów gotowych na jak najniższym poziomie. 

Następna strona